
V podnikání se obvykle místo vlastních zdrojů využívají i cizí finanční zdroje. Obvykle se jedná o různé typy podnikatelských úvěrů. Ukážeme vám, co se uvádí v žádosti o podnikatelský úvěr i to, jak postupovat, pokud vám banky žádosti o úvěr zamítnou. Problematické je zejména vyřízení úvěru pro začínající podnikatele.
Dostatek finančních prostředků je zapotřebí v začátku podnikání i během provozování činnosti, protože může docházet k nejrůznějším výkyvům v peněžních tocích.
U banky se žádostí o úvěr zpravidla uspějí firmy s dlouholetou historií, které jsou dostatečně bonitní. Příjmy dokládají několika daňovými přiznáními a výpisem z bankovního účtu. Mnohem složitější situaci mají začínající podnikatelé nebo OSVČ.
S počátkem podnikání mohou pomoci banky, start-upové programy, nejrůznější formy dotací, investoři nebo půjčka od nebankovní společnosti.
Získat půjčku na podnikání v době, kdy nemáte k dispozici pozitivní informace z daňového přiznání je poměrně složité. Banky vyžadují celou řadu podkladů, důležitým dokumentem je precizně zpracovaný podnikatelský plán. S precizně zpracovaným podnikatelským plánem mají začínající podnikatelé možnost získat úvěry v řádech nižších stovek tisíc korun. To často nemusí stačit na pokrytí počátečních investic a provozních výdajů.
Žádost o podnikatelský úvěr od banky musí být podložená hned několika dokumenty. Administrativně i časově se jedná o poměrně náročný proces, na jehož konci nemusí žadatel úvěr získat. Finanční a podnikatelský plán je prvním podkladem, následně banky vyžadují další dokumenty.
Objem požadovaného úvěru musí vycházet z předpokládaných nákladů a výnosů, které budou realizovány v prvním roce podnikání. První rok existence na trhu firmy obvykle vykazují ztrátu, ale období se může i prodloužit. Proto je třeba získat peníze minimálně na první rok podnikání. Další roky lze získat provozní úvěr.
Drobní živnostníci a OSVČ mají samozřejmě stejnou možnost podnikatelského úvěru u banky jako podnikatelé, právnické osoby. Obvykle je jim ale poskytnut nižší úvěrový limit. I oni dokládají bonitu, v začátcích podnikání předkládají bance pro posouzení podnikatelský záměr.
Jednodušší vyřízení půjčky pro podnikání nebo úvěru pro začínající podnikatele nabízí nebankovní společnosti. S žádostí o úvěr mohou uspět i ti, kteří nedoloží příjmy, nemají zpracovaný podnikatelský plán nebo mají z minulosti záznam v registru dlužníků. Výše podnikatelských úvěrů se odvíjí od hodnoty zajištění. Podnikatelský úvěr je zajištěn nemovitým majetkem, po zajištění je podnikatelům nabídnuta nízká úroková sazba.
Výhodou nebankovních podnikatelských úvěrů je dlouhá lhůta splácení, fixace úrokové sazby, poskytnutí půjčky za nízký úrok a možnost vkládat mimořádné splátky.
Jednoduché vyřízení půjčky u nebankovní společnosti
Banky u podnikatelských úvěrů nabízí úrokovou sazbu srovnatelnou se sazbou u spotřebitelských úvěrů. Ta může být nepříznivě vysoká a zatížit firmy zejména v prvních měsících podnikání. Příznivější úrokovou sazbu vám nabídnou nebankovní společnosti při žádosti o úvěr na podnikání se zástavou. Nespornou výhodou je zmíněná fixace úrokové sazby.
U banky se úrokové sazby mohou lišit podle typu sjednaného úvěru. Firmy mají možnost žádat krátkodobé cizí finanční zdroje ve formě kontokorentního úvěru nebo kreditních karet. Oblíbené jsou i provozní úvěry. Nejnáročnější proces schválení má investiční úvěr, jehož prostřednictvím jsou financovány nákladné projekty.
Podmínky podnikatelského úvěru od nebankovní společnosti si můžete porovnat prostřednictvím sazby RPSN. Bezplatně je vám zpracována nezávazná kalkulace úvěru. Kontrolujte výši úrokové sazby, celkovou výši nákladů (RPSN), výši měsíční splátky a délku splatnosti. Před žádostí o půjčku si prostudujte úvěrovou dokumentaci a obchodní podmínky. Po vyplnění kontaktního formuláře zjistíte, jakou výši půjčky můžete získat.
Připravili jsme seznam exekutorů, abyste našli na jednom místě kontakty na všechny exekutorské úřady...
Nově platná změna exekučního zákona může přinést dlužníkům velké problémy....
K úspěšnému fungování podniku je třeba pravidelně analyzovat své procesy tak, abyste zajistili, že p...
Na co si dát pozor při sjednání nebankovní půjčky? Téměř každý někdy uvažoval o tom, že si vez...
V podnikání se obvykle místo vlastních zdrojů využívají i cizí finanční zdroje. Obvykle se jedná o r...
Už druhá odlužovací akce, kterou vyhlásil stát, umožní dlužníkům vyhnout se placení úroků, sankcí, p...
Provozovatelem je Jakub Nečas, IČ: 74204556.
Koterovská 664/40, 326 00 Plzeň
+420 608 370 438
info@mojenebankovka.cz