Zesplatněný úvěr: Vše, co potřebujete vědět o zesplatnění úvěru

Co je zesplatnění úvěru, kdy k němu dochází a jak se s ním může klient vypořádat? V následujícím článku probereme vše potřebné na téma zesplatněný úvěr a odpovíme si na hlavní otázku, co to znamená zesplatnění a jaký dopad má toto opatření na klienta. V neposlední řadě nabídneme řešení pro ty, kteří se s problémem zesplatnění úvěru potýkají.

Co je zesplatnění úvěru?

Zesplatnění úvěru zpravidla nastává v momentě, kdy dlužník nesplácí svůj úvěr v souladu s úvěrovou smlouvou. K zesplatnění úvěru také může dojít, pokud dlužník zásadním způsobem poruší smluvní podmínky úvěru, nebo pokud při sjednání úvěru uvedl nepravdivé informace. V případě zesplatnění se celá zbývající částka půjčky stává splatnou okamžitě a věřitel může zahájit vymáhání dluhu. Zesplatnění může nastat jak v případě spotřebitelského úvěru, tak nastat u podnikatelkého úvěru.

Kdy může dojít k zesplatnění úvěru?

Zesplatnění může nastat z různých důvodů. Mezi nejčastější patří:

  • Nedodržení splátkového kalendáře (je-li dlužník v prodlení se splácením splátek)
  • Porušení podmínek stanovených v úvěrové smlouvě
  • Uvalení exekuce na dlužníka nebo jeho dobrovolné vstoupení do insolvence.

Banka či nebankovní společnost se uchýlí k vypovězení smlouvy a zesplatnění úvěru poté, co již klienta opakovaně upomínala na prodlení, nicméně klient na výzvy k úhradě splátek nereagoval. K zesplatnění úvěru banky a nebankovní věřitelé obvykle přikročí po třech až šesti měsících nesplácení.

Jak je možné zjistit, že byl úvěr zesplatněn?

V případě, že došlo k zesplatnění úvěru, obdrží dlužník od věřitele písemné oznámení a to prostřednictvím poštovní zásilky. V případě podnikatelského úvěru je podnikatel obeznámen s touto skutečností prostřednictvím datové schránky. Jestliže si není dlužník jistý, zda byl jeho úvěr zesplatněn, může se obrátit přímo na poskytovatele úvěru a požádat jej o potřebné informace.

Následky zesplatnění úvěru

Zesplatněný úvěr může mít vážné následky. V důsledku vypovězení úvěrové smlouvy je v první řadě dlužník povinen okamžitě uhradit celou částku, což může být finančně náročné, hlavně pokud dlužník nedisponuje celou dlužnou částkou.

Dále může být vůči dlužníkovi zahájeno vymáhání, a to soudní cestou. Během soudního vymáhání často vznikají další náklady, které dlužníka ještě více finančně zatěžují.

V neposlední řadě zesplatnění úvěru zapříčiní ztrátu důvěry ze strany dalších věřitelů a to jak současných, tak budoucích.

Co dělat při zesplatnění?

V momentě, kdy hrozí zesplatnění úvěru, je nutné rychle jednat a začít komunikovat s věřitelem. V některých případech je možné vyjednat novou splátkovou dohodu nebo refinancování úvěru. Pokud se věřitel rozhodne trvat na vrácení půjčky, pak je další možností zvážení půjčku pro problémové klienty nebo půjčku bez registrů.

Výhody půjčky

Vyšší financování

Dokážeme financovat až do 80 % LTV. Česky řečeno, můžete dostat více peněz v závislosti k hodnotě ručené nemovitosti.

Lepší úrok

Nižší úrok je vždy lepší než vyšší, ale hlavně náš úrok je fixní. Splátky jsou zafixované po celou dobu splácení.

Až do 20 mil Kč

Zafinancujeme i velké projekty, proto se jedná o půjčku se zástavou nemovitosti, zkuste požádat o vyšší částky.

Předčasné splacení

Nikdy vás nebudeme omezovat v tom, kdy můžete nebo nemůžete vrátit celou půjčku dřív a nebo jen její část. 

Zesplatněný úvěr od 6,9 % od MojeNebankovka

Jak zabránit zesplatnění úvěru

Prevence je vždy lepší než léčba. Abyste nedošli až do fáze zesplatnění půjčky, dodržujte následující rady:

  • Snažte se splácet úvěr včas a v plné výši splátek

  • Máte-li potíže se splácením, aktivně komunikujte s věřitelem. Co to znamená? Pokud budete s věřitelem komunikovat a vysvětlíte mu své potíže, je možné, že vám vyjde vstříc (například odložením splátek, úpravou výše splátky apod.), a k zesplatnění úvěru nedojde.

  • Pozorně si přečtěte podmínky úvěrové smlouvy a dodržujte je.

Alternativa k zesplatnění úvěru

Pokud se potýkáte s problémy se splácením úvěru, existují alternativy, které mohou zabránit zesplatnění úvěru:

  • Refinancování úvěru: Zvažte možnost refinancování úvěrů, v jehož rámci si sjednáte nový úvěr na splacení původního úvěru, přičemž výši nové splátky zvládnete lépe splácet.
  • Konsolidace úvěrů: Pokud máte více úvěrů, můžete uvažovat o konsolidaci úvěrů. Tím spojíte všechny úvěry do jednoho, což usnadňuje jejich správu a často vede k nižším úrokovým sazbám.

Kdy se obrátit na odborníka?

Jste-li v prodlení, nenechte dojít situaci až k momentu, kdy vám bude hrozit vypovězení úvěrové smlouvy a vymáhání dluhu v celé jeho výši včetně úroků.

Pokud máte potíže s řádným splácením splátek úvěru nebo vám hrozí zesplatnění půjčky, poraďte se o úvěru a možnostech řešení vaší finanční situace se specialistou na úvěry nebo právníkem. Odborník vám poskytne odborné rady a pomůže najít možná řešení.

Jak se zesplatnění úvěru odráží v registrech

Zesplatnění půjčky se obvykle zaznamenává v úvěrových registrech a může negativně ovlivnit vaše záznamy v registrech, hlavně v Solusu. To znamená, že zesplatněný úvěr může ztížit získání dalších úvěrů v budoucnu. Je důležité řešit problém včas a najít řešení, které minimalizuje negativní dopad na váš úvěrový profil.

Jak dlouho trvá, než se zesplatněný úvěr odstraní z registrů

Zesplatněný úvěr obvykle zůstává v registrech po dobu 3-5 let, ale záleží na konkrétním úvěrovém registru. Po uplynutí této doby by měl být záznam o zesplatnění úvěru odstraněn, což vám umožní získat další úvěry v bance. Pokud ani po této době nejsou vaše záznamy v registrech zmazány, můžete sami oslovit registr s žádostí o výmaz.

Jak se zesplatnění úvěru odráží na vašem kreditním skóre

Zesplatnění úvěru může mít negativní dopad na vaše kreditní skóre. Kreditní skóre používají věřitelé k hodnocení vaší úvěrové spolehlivosti a historie splácení úvěrů. Vyšší kreditní skóre zvyšuje šanci na získání úvěru za lepších podmínek, zatímco nižší kreditní skóre může vést k vyšším úrokovým sazbám nebo k odmítnutí žádosti o úvěr. Pokud si chcete sami ověřit, jaké je vaše kreditní skóre, můžete zkusit oslovit portál kolikmam.cz. Zde po registraci a zaplacení mírného poplatku zjistíte celou svoji úvěrovou historii.

Vaše otázky

  • Co to je zesplatnění úvěru?

    Zesplatnění úvěru nastává, když dlužník nesplácí svůj úvěr v souladu s úvěrovou smlouvou, nebo ji poruší jiným závažným způsobem. V případě zesplatnění úvěru musí dlužník dlužnou částku uhradit okamžitě a v plné výši. V opačném případě může věřitel zahájit vymáhání dluhu soudní cestou.

  • Co dělat při zesplatnění úvěru?

    V případě zesplatnění úvěru je důležité jednat rychle a komunikovat se svým věřitelem a pokusit se domluvit pokračování splácení. Možná budete moci vyjednat novou splátkovou dohodu nebo refinancování úvěru.

  • Kdy může banka zesplatnit úvěr?

    Banka může zesplatnit úvěr v případě, že dlužník nesplácí úvěr v souladu s úvěrovou smlouvou nebo porušuje jiné podmínky stanovené ve smlouvě, je přihlášen do insolvenčního řízení apod.

Jak vyřídit půjčku po zesplatnění

Spočítáte si splátky

Seznámíte se na tomto webu s půjčkou, s výší splátek, podmínkami smlouvy, vzory smluv atd. 

Vyplníte žádost

Nic složitého, pouze pár základních údajů.  Vše ostatní si dohledáme a vyřídíme sami

Podepíšete smlouvy

Podepíšete smlouvy a ověříte svůj podpis. To se dělá buď na poště, nebo na libovolném úřadu.

Dostanete peníze

Peníze vyplácíme expresně, aby je klient vždy dostal ještě ten samý den při jejich odelsání. 

Nejčastější dotazy

  1. 1
    Musím zaplatit nějaké poplatky?

    Nic předem nehradíte, nabídka půjčky a kalkulace na míru je nezávazná.

  2. 2
    Jako doklady k získání nebankovní půjčky potřebuji?

    Jediné co potřebujete, jsou dva doklady totožnosti a platné IČ.

  3. 3
    Je nutné ručení nemovitostí?

    Ano, všechny půjčky je nutné ručit zástavou na katastru nemovitostí. Dům, byt, pozemek, chata, komerční objekt, atd.

  4. 4
    Mohu půjčku předčasně splatit?

    Ano, předčasné splacení je možné kdykoliv. Pokud nebudete ve zpoždění s úhradami splátek, je předčasné splacení zdarma.

  5. 5
    Musí být žadatel o půjčku občan ČR?

    Nemusí, ale nemovitost k ručení musí být na území České republiky.

  6. 6
    Co se stane, když nebudu platit splátky?

    Při nesplácení půjčky se účtuje úrok z prodlení, který je dán právní úpravou České republiky. Vypočítává se aktuální repo sazbou nastavenou ČNB + 4,5 %.

Nezávazná kalkulace půjčky

Kdykoliv můžete využít kalkulačku půjček nebo si nechat zpracovat nezávaznou kalkulaci úvěru podle vašich potřeb a parametrů. Nezávazná kalkulace je zpracována zdarma, rychle a přehledně. Zjistíte podmínky splácení, výši měsíční splátky, náklady úvěru i RPSN. Sazba zahrnuje veškeré náklady na půjčku a je dobrým ukazatelem, pokud chcete mezi sebou porovnat výhody jednotlivých půjček. Zároveň si prostudujte smluvní dokumentaci, která je pro všechny dostupná a kontrolujte i obchodní podmínky a ceník služeb. 

Co o nás říkají

Maximální spokojenost, perfektní přístup k situaci potřeby a minimalizace doložených podkladů. Banky by se mohly učit přístupem k investičnímu záměru z logiky obchodu a nepožadovat věci, které se záměrem nesouvisí. Děkuji!​
Naprostá spokojenost! Všem vřele doporučuji. Úžasný, milý a vstřícný přístup! Děkuji 😊
Perfektní servis, rychlá komunikace, vysoká kvalita spolupráce! Moc děkuji pánům za pomoc a vyřešení mé těžké životní situace. Vaše služby mohu každému jen doporučit. Ještě jednou moc děkuji!​

Finanční rady a tipy

Zesplatněný úvěr - MojeNebankovka

Hrozí vám zesplatněný úvěr ✅. Refinancujte s námi již od 6,9 % s fixací na celou dobu splácení ✅.Vyplatit i exekuce a vše papírování vyřídíme za vás ✅.

Značka produktu: MojeNebankovka

Měna produktu: CZK

Cena platná do: 2033-11-30

Produkt skladem: InStock

Hodnocení redakce:
4.64

    MojeNebankovka.cz

    Provozovatelem je Jakub Nečas, IČ: 74204556.

    Adresa

    Koterovská 664/40, 326 00 Plzeň

    TELEFON

    +420 608 370 438

    EMAIL

    info@mojenebankovka.cz